Home  /  Power Supplies  /  Board Mount - DC/DC Converters  /  MEAN WELL SKM30A-12
SKM30A-12
Active Icon Active - DC DC CONVERTER 12V 30W
SKM30A-12
SKM30A-12
MEAN WELL
Description:
DC DC CONVERTER 12V 30W
3D Model Icon
SKM30A-12 Specification
Series
SKM30 (30W)
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output 1
12V
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
30 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40℃ ~ 75℃ (With Derating)