Home  /  Power Supplies  /  Board Mount - DC/DC Converters  /  MEAN WELL SKM30F-05N
SKM30F-05N
Active Icon Active - 30W; 9-36VIN; 5VOUT @6.00A,2"
SKM30F-05N
SKM30F-05N
MEAN WELL
Description:
30W; 9-36VIN; 5VOUT @6.00A,2"
3D Model Icon
SKM30F-05N Specification
Series
SKM30 (30W)
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
5V
Current - Output (Max)
6A
Power (Watts)
30 W
Voltage - Isolation
3 kV
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature
-40℃ ~ 90℃ (With Derating)